Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da bi volio da predsjednik Crne Gore Milo Đukanović i premijer Zdravko Krivokapić dođu u posjetu Beogradu.
“Sa Milom Đukanovićem se ne čujem uopšte, sa Zdravkom Krivokapićem sam se vidio. Volio bih da obojica dođu u zvaničnu posjetu Beogradu. To što imamo razlike i drugačije mislimo ne znači da ne treba da razgovaramo. Ne mislim da će Đukanović željeti da dođe, ali ima otvoren poziv”, kazao je Vučić, prenosi RTS.
Vučić tvrdi da nije učestvovao na lokalnim izborima u Nikšiću.
“Neki su rekli da je Vučić pobijedio u Nikšiću. Odgovaram da Vučić nije učestvovao na izborima u Nikšiću. U Crnoj Gori postoji politika ekskluzivizma gdje žele da protjeraju sve što je srpsko. Srba je u Crnoj Gori proporcionalno više nego Albanaca u Sjevernoj Makedoniji, pa nemaju nikakva prava. Od 2006. nema nikog u vlasti. Imalo je više Albanaca i Bošnjaka, a Srba je ogroman procenat, a nikakva prava nijesu imali. Čim nijesu u stanju da uguše srpske pokrete i političare koji se ne stide da kažu da su Srbi rođenjem, kriv sam ja. Nijesam učestvovao i nijesam zainteresovan da učestvujem na izborima”, tvrdi Vučić.
Vučić je naveo i da je zainteresovan za rezultate popisa u Crnoj Gori.
“Pomagaćemo srpskom narodu u Crnoj Gori uvijek. Pomažemo Maticu srpsku, pomažemo našu crkvu”, zaključio je Vučić.













