Srpska pravoslavna crkva i njena Mitropolija crnogorsko-primorska nemaju dilemu oko toga da li Vladimir Leposavić treba i dalje da ostane ministar pravde u Vladi Crne Gore, piše Barski portal.
To, kako navode, potvrđuje i Velibor Džomić, paroh podgorički i koordinator Pravnog savjeta Mitropolije crnogorsko-primorske u svojoj objavi na društvenoj mreži fejsbuk.
“Da li ministar ima pravo da rukovodi ministarstvom poslije najave predsjednika Vlade da će Skupštini Crne Gore uputiti predlog za njegovo razrješenje?
Shodno članu 105 stav 3 Ustava Crne Gore, ministra na predlog predsjednika Vlade razrješava Skupština. Dakle, ministar pravde, ljudskih i manjinskih prava dr Vladimir Leposavić ima obavezu da vrši svoje ustavne i zakonske nadležnosti do odluke Skupštine po predlogu predsjednika Vlade.
Ministar Leposavić od danas uopšte nije u tzv. tehničkom nego u punom mandatu na isti način kao i od 4. decembra 2019. godine do danas. Radom ministarstva u ovom slučaju ne može da rukovodi predsjednik Vlade ili državni sekretar.
Predsjednik Vlade, a ni Vlada nemaju ustavno pravo da biraju i razrješavaju ministre nego je to nadležnost Skupštine.
Ministre, vršite svoje dužnost!”, naveo je Džomić.













