Prava drama dogodila se jučer oko 11 sati na izlasku iz Banatskog Novog Sela prema Vladimirovcu, kada se prevrnuo džip sa prikolicom u kojoj su se nalazile košnice sa pčelama, koje su potom izletjele i izujedale vozača, ali i policajce i ljekare Hitne pomoći koji su pokušali da mu pomognu.
Kako se saznaje, slučajni prolaznici su zaustavili vozila i prišli džipu koji se prevrnuo da bi pomogli vozaču u nevolji, ali se roj pčela tada ustremio i na njih.
– Išao sam tim putem i odmah potrčao da vidim sta se dešava, a za mnom su krenuli i ostali učesnici u saobraćaju. Najednom sam shvatio da me pčele ubadaju. Bile su neumoljive! Nisam znao šta me je snašlo i otkud one, ali sam potom ugledao prevrnute košnice i sve mi je bilo jasno. Vidio sam i vozača džipa kako maše rukama pokušavajući da se odbrani – rekao je očevidac drame.
On kaže da su ubrzo pristigle i ekipe policije i Hitne pomoći, koji su također pokušali da pomognu vozaču džipa.
– Pčele su, naravno, počele i njih da ubadaju, pa su morali nakratko da se povuku. Održavali su komunikaciju s vozačem i utvrdili su da je on dobro. Izgledalo je kao da je drama trajala čitavu vječnost. Tako nešto nisam nikad u životu vidio. Oko 1.000 pčela leti oko vas i ubada vas. Srećom, počele su da se smiruju i nisu više bile tako agresivne, pa su ljekari i policajci uspjeli da dođu do vozača i izvuku ga iz vozila – objašnjava očevidac.
Na sreću, priča sagovornik, niko nije ozbiljno povrijeđen.
– Drago mi je da smo svi prošli dobro. Doduše, morao sam da odem u najbližu apoteku i kupim lijekove zbog uboda. Povrede imaju i policajci i ljekari, ali su svi dobro – kaže on.













