Predsjednik bh. entiteta RS Milorad Dodik izjavio je da se traži način kako da se momci iz tog entiteta uključe u redovno služenje vojnog roka u Srbiji.
“Putem određenih rješenja mi ćemo stimulisati da naši momci idu u Srbiju, odsluže vojni rok i vrate se u RS. Vidjećemo na koji način mladićima koji ovo prihvate da omogućimo brže zapošljavanje, ili druge vrste privilegije i podrške”, rekao je Dodik za “Večernje novosti”, prenose agencije.
On je ocijenio da je pozicija Srbije kao “vojno neutralne i slobodarske zemlje” jedina moguća, ali da je važno da ojača svoju vojsku.
Dodik je napomenuo da je Republici Srpskoj stalo da Srbija ojača svoju vojnu moć i da bude sposobna da odvrati sve vojne saveze, pa i NATO, od nekog uplitanja.
“Rukovodstvo Srbije i predsjednik (Aleksandar) Vučić imaju moju apsolutnu podršku. Radi se o odgovornom timu koji odmjeri sva najvažnija nacionalna i državna pitanja i donosi odluke na bazi toga”, zaključio je Dodik.













