BIJELO POLJE – Službenici Odjeljenja bezbjednosti Bijelo Polje uhapsili su O.R. (18) iz ovog grada zbog sumnje da je zajedno sa još jednim maloljetnikom počinio krivično djelo zelenaštvo na štetu šesnaestogodišnjeg dječaka. Protiv maloljetnika starog 15 godina podnijeta je krivična prijava, saopšteno je iz Uprave policije.
Prema navodima policije, osumnjičeni su od januara 2026. godine u kontinuitetu davali novac na zajam maloljetniku, pri čemu su ugovarali i pribavljali nesrazmjernu imovinsku korist. Sumnja se da su pri tome iskoristili njegovu lakomislenost i nedovoljnu sposobnost za rasuđivanje, što predstavlja jedno od obilježja krivičnog djela zelenaštvo.
Po nalogu državnog tužioca u Osnovnom državnom tužilaštvu u Bijelom Polju, protiv O.R. i maloljetnika je podnijeta krivična prijava zbog sumnje da su izvršili navedeno krivično djelo, a punoljetni osumnjičeni je lišen slobode.
Iz Uprave policije podsjećaju da je zelenaštvo ozbiljno krivično djelo, naročito kada su žrtve maloljetne osobe, te apelovali na građane da prijave slične slučajeve kako bi se spriječila dalja zloupotreba i zaštitila prava djece i mladih.
Izvor: Pobjeda













