
Prijedlog treba još jednom razmotriti zbog problema koje imaju roditelji, jer moraju na posao, a djeca ne mogu da ostanu sama kod kuće
Odluka o najmlađim osnovcima i na koji će način pohađati nastavu biće donijeta danas poslije razgovora članova Vlade Srbije sa medicinskim dijelom Kriznog štaba, potvrđeno je u Vladi.
Inicijativa da se još jednom razmotri prelazak najmlađih osnovaca na onlajn nastavu pokrenuli su premijerka Ana Brnabić i ministar prosvete Branko Ružić, koji su saglasni sa ocjenom da taj prijedlog treba još jednom razmotriti zbog problema koje imaju roditelji, jer moraju na posao, a djeca ne mogu da ostanu sama kod kuće.
Ta odluka nije donijeta na jučerašnjoj sednici Vlade, jer će biti održane još jedne konsultacije sa doktorima u Kriznom štabu.
Medicinski dio štaba smatra da svi đaci treba da pređu na onlajn nastavu, jer se novi soj virusa korone “spušta” i na najmlađe i oni sada ne samo što mogu biti učestaliji prenosioci već i oboljevaju.
Prvobitno je zahtjev medicinskog dijela štaba bio da najmlađi već ovu nedjelju ne idu u školu, ali je to na prijedlog članova Vlade odloženo za naredni ponedjeljak.













