U Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu (KCUS) u posljednja 24 sata preminulo je 20 Covid-pacijenata.
Tokom noći obrađeno je 240 testova na prisustvo koronavirusa, a kako je potvrđeno iz te zdravstvene ustanove, pozitivno je 98 i svi su iz Sarajeva.
U KCUS-u je trenutno hospitalizirano 535 bolesnika pozitivnih na COVID-19, a na intenzivnoj njezi se nalazi 69 teških bolesnika.
U Infektivnoj klinici hospitalizirano je 96 bolesnika, od kojih je 80 pozitivno na koronavirus, a 16 pacijenata boluje od drugih infektivnih bolesti.
U izolazoriju Podhrastovi hospitalitalizirano je 110 pacijenata, a u Posebnom respiratornom centru 69 izrazito teških bolesnika.
Na koronavirus pozitivno je 177 uposlenika KCUS-a, dok se 63 nalaze u izolaciji. Danas je na bolovanju 455 uposlenika KCUS-a.













