Posjetom Sandžaku povodom otvaranja Generalnog konzulata Bosne i Hercegovine, ministrica vanjskih poslova BiH dr. Bisera Turković svoje utiske zbog ove posjete iznijela putem svog Facebook naloga:
“Posjeta Novom Pazaru i Sandžaku, gdje smo otvorili Generalni konzulat Bosne i Hercegovine, ostat će zauvijek u mom sjećanju.
Želim se posebno zahvaliti svim zvaničnicima i građanima na toplom dočeku. Svaki susret, rukovanje i zagraljaj bili su ispunjeni snažnim emocijama. Bila mi je čast i privilegija biti Vaš gost!
Sasvim sigurno ćemo se opet vidjeti! Hvala Novi Pazar, hvala Sandžak!”





















