Predsjednik Stranke pravde i pomirenja Usame Zukorlić primio je danas delegaciju Naroda i Pravde predvođenu zamjenikom predsjedavajućeg Predstavničkog doma Parlamenta BiH Denisom Zvizdićem. Sarajevski list “Stav” podsjeća da je (rahmetli ) Muamer Zukorlić tvrdio da će preko NIP-a rušiti SDA u Bosni i Hercegovini. “Ramzan Kadirov doći će u liku Usame Zukorlića”, pisao je početkom avgusta ugledni sarajevski portal istraga.ba

Foto: SPP
Sarajevski list “Stav” u tekstu pod naslovom “Zvizdić, Konaković i Muzur štimaju semafore po Pešteri” otkriva da se zapravo radi o izbornoj kampanji sa ciljem „kontrole štete“ nakon što je Bisera Turković otvorila Generalni konzulat Bosne i Hercegovine u Novom Pazaru uz učešće predstavnika svih poliričkih partija u Sandžaku.
“Iz sandžačkih krugova nezvanično saznajemo da su dvije stranke u postupku smanjivanja ili kontrole političke štete. Narod i Pravda imala je obećanje od liderstva Zukorlićevog SPP-a da će im pomoći u mobiliziranju sandžačkih birača i u dijaspori i u Bosni i Hercegovini, što se neuspješno pokušalo u Njemačkoj, a sada se pokušava aplicirati na Kanton Sarajevo. Konakoviću je upravo to posebno bitno, a Ilidža je ciljano izabrana jer se računa na simpatije velikog broja tamošnjih stanovnika porijeklom sa Sandžaka. Dakle, ovdje je međustranačka razmjena dobara i utjecaja predstavljena kao neka vrsta državničke posjete,” piše “Stav”.
Citirajući izjavu Zvizdića- „Naše veze su utemeljene na historiji, tradiciji, kulturi, identitetu i one će se u narednom periodu, pogotovo kada budemo u prilici da budemo u izvršnoj vlasti na svim nivoima, posebno oplemeniti kroz brojne ekonomske i infrastrukturne projekte koji su važni za jačanje veza između Bosne i Hercegovine i Sandžaka“, list podsjeća da da je Zvizdić “Pune četiri godine bio predjednik Vijeća ministara Bosne i Hercegovine te se nije moglo primijetiti “da mu je Sandžak bio na umu i pri srcu”.
“Zvizdiću bi bilo bolje da svojim izvršnimiskustvom potakne završetak tramvajske pruge do Ilidže pa tek onda da obećava semafore po Pešteri. Jer moglo bi se desiti, s obzirom na nesposobnost najbolje vlade ikada, da im umjesto zelenog pokaže na semaforu crveno te da zastanu kada treba krenuti i obrnuto. Pošto dužnosnici NiP-a vole mijenjati političke farbe, ne bi nas začudilo da i na Pešteri nastane saobraćajni kolaps iako je znatno manje vozila,” piše “Stav”.
List je podsjetio javnost u BiH da je rahmetli Zukorlić javno tvrdio “da će upravo preko NiP-a rušiti SDA u Bosni i Hercegovini”, te da je za te potrebe bio kandidat za reisul ulemu u BiH (2012.) i u Sarajevu osnivao nacionalne institucije: Svjetske bošnjačke kongrese, BANU, Bošnjačku nacionalnu fondaciju itd.
“Sada ćemo se kratko vratiti u 2006. godinu kada su srbijanske vlasti uspjele napraviti dvije islamske zajednice pod jednim sandžačkim krovom. Beogradski mediji tih su dana snimali krv na glavama podijeljenih sandžačkih muslimana koji su se borili za mihrab Altun Alemove džamije u Novom Pazaru. Jednu je grupu prevodio Muamer Zukorlić, a drugu Adem Zilkić. Ovaj prvi će kasnije izgraditi carstvo i postati Vučićev Ahmed Kadirov, noseći u rukama papirnu kesu na kojoj je pisalo “Narod i Pravda”. Ramzan Kadirov doći će u liku Usame Zukorlića”, pisao je početkom avgusta ugledni sarajevski portal istraga.ba
Izvor: Stav/TT-tim













