Šestorica rudara primljena su tokom prepodnijeva u sjenički dom zdravlja zbog znakova trovanja ugljen-monoksidom, rečeno je RTS-u u toj ustanovi.
Kako je naveo direktor Doma zdravlja Sjenica Altan Hamidović trojica rudara transportovana su za Užice, od kojih jedan sa znacima teškog trovanja, dok su tri rudara puštena na kućno liječenje.
Direktor rudnika Štavalj Mersud Turković rekao je da se trovanje dogodilo u novom hodniku jame i da je uzrok najvjerovatnije nedovoljno provetravanje jamskih prostorija.
Dodao je da je treća smena rudara izašla iz iste prostorije bez znakova trovanja.
Izvor: Indexonline













