Narodni poslanik Enis Imamović putem svog Facebook naloga prokomentarisao je aktuelne nacionalističke ispade učiteljice u Novom Sadu:
“Možemo mi, zajedno sa svim normalnim ljudima u ovoj zemlji, osudjivati učiteljicu koja u Novom Sadu uči svoju djecu kako da mrze i prizivaju nova klanja i krvoprolića. Ali postavlja se pitanje od koga očekujemo da uradi “nešto konkretno” protiv nje?
Možda od tužilaštva koje okreće glavu od svakog veličanja genocida, ratnih zločinaca ili zločina?
Je l’ možda od one policije koja je u Priboju pjevala isto to?
Ili možda od ove Vučićeve Vlade i ministara koji su u Sandžaku dobili značajnu podršku, ne da bi kažnjavali ova pjevanja – nego da bi ih nagradjivali.
Oni koji su ih glasali, neka se sada ibretišu i neka očekuju reakciju i kaznu.
Ono što znam, jeste da ima nas i u Sandžaku i Beogradu, Vojvodini, Kragujevcu, Šapcu ali i svim drugim dijelovima ove zemlje koji se borimo protiv ove bolesti i koji nećemo stati dok se ovi bolesnici ne počnu plašiti zakona i zatvora.
A vi ostali se samo nadajte. I glasajte.”
Objavu Imamovića pogledajte OVDJE













