Narodni poslanik na godišnjicu otmice u Sjeverinu, upozorio na nove genocidne prijetnje koje su se desile u ovoj godini od uniformisanih lica Srbije:
“30.godišnjica otmice u Sjeverinu obilježava se u godini koja je počela novim genocidnim prijetnjama koje su Bošnjacima Sandžaka uputili unoformisani policajci upravo u Priboju.
Iako se radi o više ozbiljnih kršenja Krivičnog zakona za koje je zaprijećena kazna zatvora do 10 godina, ovi policajci ne samo da nisu kažnjeni, već su po nekim informacijama i nagradjeni novim radnim mjestima.
To je rezultat deset godina vladavine onoga koji je u vrijeme genocida u Srebrenici uspostavio matricu “100 za 1” i dok se svi drugi narodi sa zgrožavanjem prisjećaju toga, pojedini Bošnjaci oduševljeno slušaju njegove izjave ljubavi i citiranje Kur’ana.”; napisao je Imamović na svom Facebook profilu.













