U Srebrenici je danas obavljena dženaza za još 50 pronađenih žrtava genocida. Dženazi je prisustvovao i reis Islamske zajednice u Crnoj Gori, Rifat ef. Fajzić koji je u izjavi za radio Fatih kazao:
-Tužan trenutak kojim se i ove godine sjećamo nevinih žrtava genicida. I posle 27 godina u regionu postoje još uvijek oni koji ne priznaju to što se dogodilo, iako su međunardoni sudovi donijeli pravosnažne presude u kojima se osuđuje upravo djelo genicocida. Sve dok ne nazovemo stvari svojim pravim imenom ne možemo se nadati ni pomirenju u regionu.
Imao sam priliku u centru Berlina vidjeti spomen obilježje stradalim u Holokaustu. Sve dok u Beogradu ne bude spomenik stradalim u srebreničkom genocidu neće biti ni pomirenja na Balkanu. Tačno je da je genocid počinila jedna zločinačka politika. Ono što je tragično, na žalost, ta politika je i danas živa. Ako je generator priče o tzv. Otvorenom Balkanu Beograd, koji ne priznaje počinjeni genocid, onda je suvišno bilo šta dalje elaborirati na temu Otvorenog Balkana- dodao je reis Fejzić u izjavi za radio Fatih.

















