Epidemiolog Predrag Kon izjavio je da se “uveliko razmišlja o zaoštravanju mjera” zbog situacije sa koronavirusom u Srbiji, za koju je rekao da se postupno pogoršava.
Kon je na konferenciji za novinare Kriznog štaba za borbu protiv koronavirusa na pitanje kako se uklapa današnje svečano otvaranje gondole na Kopaoniku i ko će biti odgovoran ako se zbog toga pogorša situacija – Vlada, Krizni štab ili građani, rekao da je otvaranje gondole jedan akt koji ne bi komentarisao posebno.
„Završena je gondola, pitanje je njenog korištenja, ako me pitate ko će biti odgovoran, bićemo svi zajedno. Ne znam čemu služi to pitanje….Apel je da se poštuju mjere, da nema govora o popuštanju mjera, naložen je pojačan inspekcijski nadzor na svim mjestima zimovanja…Epidemiološka situacija pokazuje postupno uporno pogoršanje i ono što se može vidjeti kroz podatke je da je u jednoj velikoj opštini u Beogradu od 863 pozitivnih, 79 bilo na zimovanju. Jasno je da je samo zimovanje mjesto odakle možete da očekujete povećan rizik“, rekao je dr Kon.













