Tokom posljednja 24 sata u novopazarskoj Opštoj bolnici preminule su dvije osobe iz ovog grada od posljedica izazvanih korona virusom, što su prve žrtve te zarazne bolesti poslije tri dana bez smrtnih ishoda.
Štab za vanredne situacije saopštio je da je od posljednjeg presjeka hospitalizovano devet osoba, sedam iz Novog Pazara i po jedna iz Sjenice i Raške, kao i da se trenutno na bolničkom liječenju nalazi 107 pacijenata, od kojih je petoro na respiratorima.
U kovid ambulanti Doma zdravlja pregledano je 126 pacijenata, od kojih su se 72 prvi put javila ljekarima za pomoć.
Urađeno je 69 brzih, antigenskih, testova iz brisa nosa od čega je 15 bilo pozitivno.
Prema podacima Zavoda za javno zdravlje u Novom Pazaru, od posljednjeg presjeka, inficirane su još 32 osobe iz ovog grada.













