Učenice četvrtog razreda koje će narednih dana posjetiti mubarek mjesta, prva su generacija naše medrese i kao takve, po prvi put u historiji naše škole, dobijaju odlazak na Umru.
Želja ovih djevojaka, od samog početka školovanja u Sinan-begovoj medresi, kako same ističu, bila je da je zijarete Ka’bu i u tom pravcu bila je njihova stalna dova Uzvišenom Gospodaru.
Kao skupina, uprkos svojim godinama, počašćene su visokom sviješću o trudu koji treba uložiti da bi se ispunio cilj koji su zacrtale, a cilj im je, kako kažu, konstantno izučavanje, kako bi sutra mogle prenositi stečeno znanje i činiti ponosnom svoju medresu i prve korake ka nauci.
Na cilju su zajedno radile uz svoje profesore, vaspitače i uz razrednog starješinu mr. Muhameda Demirovića koji je prepoznao njihovu želju za mubarek mjestima a sada će biti i njohov vodič kroz ista.
I još jednom, u beskrajnom nizu, ispunio se Allahov, dželle šanuhu, zakon da ničiji trud ili dova u pravcu dobra, poput truda i dove naših medresantica, neće biti uzaludna ili neuslišana, a mi svi zajedno učimo dovu da im On olakša put do Ka’be, ukabuli ibadete i da od istog imaju haira one same, njihove porodice i cijela naša zajednica.















Izvor:













