“U ovim danima žrtve, kao narod smo dužni sjetiti se i razmišljati o svojim žrtvama i teškoj lekciji koju smo morali naučiti iz Genocida u Srebrenici.
Sjećanje je naša obaveza i dug prema budućim generacijama kako nam se genocid i drugi zločini ne bi ponovili, ali i kako bi naučili kako i sa kim da idemo dalje, da prepoznamo svoje prave prijatelje, ali i neprijatelje.
Cijena koju smo kao narod platili je previsoka da bi dozvolili da je zaboravimo i oprostimo.
Moramo jačati sebe, medjusobne odnose i povjerenje.
Na polju stabilnosti i povjerenja moramo se zbližavati i jačati saveze sa iskrenim i dokazanim prijateljima, dok na polju pomirenja i prevazilaženja prošlosti moramo raditi sa časnim i čestitim Srbima koji su svjesni da je osuda genocida u Srebrenici prvi korak, te najbolji i najsigurniji način da se nikada i nikome ne ponovi.”; napisao je narodni poslanik Enis Imamović putem svog Facebook naloga.













