U posljednjih desetak dana došlo je do pogoršanja epidemiloške situacije u gradu, saopšteno je nakon sjednice Stručno -operativnog tima Štaba za vanredne situacije Novog Pazara.
„Možemo reći da je situacija nestabilna i nesigurna. Svi relevantni parametri koje pratimo imaju tendenciju povećanja. Povećan je broj hospitalizovanih pa je trenutno na liječenju 71 lice, od čega je većina sa težom kliničkom slikom. Povećan je broj prvih pregleda, koji prelazi stotinu dnevno. Sagledali smo šta grad i svako od nas pojedinačno može da učini u cilju smanjenja broja kontakata. Preporuka Stručno – operativnog tima je da svi preuzmemo dio odgovornosti i ponašamo se u skladu sa mjerama u cilju lične zaštite i smanjenja cirkulacije virusa“, kazao je doktor Šefadil Spahić, direktor Zavoda za javno zdravlje Novi Pazar.
Doktor Spahić je istakao da je „situacija u Tutinu još komplikovanija“ i pozvao ljude u da se vakcinišu.
„Moramo voditi računa o distanci i korištenju dezinfekcionih sredstava. Važno je da mjere primjenjujemo i da budemo u tome jedinstveni, kao i da se svi koji to nisu učinili do sada, vakcinišu. Nema načina da virus nestane i nophodno je svako od nas pruži maksimum kako bi društvo živjelo bezbjedno, uprkos opasnosti zvanoj Kovid 19“, zaključio je dr Spahić.
izvor: indeksonline.rs













