Pripadnici saobraćajne policije Ministarstva unutrašnjih poslova u Nišu, prilikom kontrole vozača koji prevoze đake na ekskurziju, isključili su danas iz saobraćaja vozača (54) autobusa koji je bio pod uticajem alkohola.
Prema izvještajima beogradskih medija, policija je alko-testom utvrdila da je vozač imao 0,18 promila alkohola u organizmu, prije nego što je započeo prevoz đaka. Protiv njega će biti podnesena odgovarajuća prekršajna prijava.
Ministarstvo unutrašnjih poslova apeluje na sve vozače, a naročito na one koji vrše organizovani prevoz putnika i djece, da se dosljedno pridržavaju saobraćajnih propisa i da ne upravljaju vozilom pod dejstvom alkohola. Time ne dovode u opasnost samo svoj, već i živote putnika i svih drugih učesnika u saobraćaju.













